Спроба збірної РФ використати державну символіку зірвалася ще на старті
Мер румунського міста Клуж-Напока заборонив російським гімнасткам використовувати прапор та гімн на Кубку світового виклику. Через цей ультиматум збірна Росії була змушена демонстративно залишити турнір.
Про скандал, що розгорнувся з росіянками в Румунії – розповідає РБК-Україна.
Читайте також: Зміняв збірну на рублі: найкращого воротаря ЧС вигнали з команди через переїзд у Росію
Ультиматум від мера
Скандал розгорівся навколо позиції мера міста Клуж-Напока Еміля Бока. Попри те, що в середині травня Виконавчий комітет World Gymnastics ухвалив рішення скасувати обмеження для атлетів з РФ, місцева влада відмовилася імплементувати ці норми.
Еміль Бок заявив, що нові правила не мають зворотної сили, оскільки угода про проведення турніру була підписана до їхнього ухвалення. Мер наполіг на дотриманні регламенту, який був чинним на момент домовленостей, тобто – з повною забороною на використання російського прапора та гімну.
Вихід через бойкот
Зіткнувшись із неможливістю виступати з державною символікою, російська сторона ухвалила рішення відмовитися від виступів.
Таким чином, турнір, який триватиме з 26 по 28 червня, пройде без участі збірної РФ.
Раніше ми повідомили, що ФІФА допустила Росію до нового чемпіонату світу.
